Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yaz Kur’an Kursları Bu Yaz Diyanet TV’de verilecek

Çankırı’da Yeni Gün Yaz Kur’an kursları, korona virüsü salgını nedeniyle bu yaz Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı yaz Kur’an kurslarını, salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı. Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, […]
Çankırı Gündemi - 29 Haziran 2020 15:39 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Yaz Kur’an kursları, korona virüsü salgını nedeniyle bu yaz Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı yaz Kur’an kurslarını, salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı. Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş Yaz Kur’an kurslarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Velilere seslenen Keleş, Değerli Velilerimiz, Çocuklarımız Allah’ın bize en kıymetli hediyesidir, emanetidir. Yavrularımıza Allahımızın emirlerini, Sevgili peygamberimizin güzel ahlakını, hayatını öğretmemiz çok önemlidir diyerek sözlerine başladı.

Sözlerine şöyle devam eden Keleş, “Biz yavrularımızı güzel terbiye etmezsek dini ve ahlaki bakımından doğru ve faydalı bilgileri doğru kaynaklardan vermezsek, bu ihtiyaçlarını sahih olmayan başka yerlerden alacaklardır. Bu durumda yavrularımızın temiz kalbleri yanlış bilgilerle kirletilmiş olacaktır. Bundan dolayı devletimizin resmi cami görevlileri ve kurs öğreticileri rehberliğinde din eğitimi alınması zaruri bir durumdur” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan yayınlarının okunmasının önem arzettiğini belirten Keleş, “Malum olduğu üzere camilerimizde açtığımız Yaz kursları, pandemi sebebiyle bu yıl Diyanet TV aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi web sitemize girerek kayıt olabilecekler. Müftülüğümüze gelerek ilgili kurs kitaplarını alarak eğitime Diyanet TV’yi izleyerek katılabilecektir” diye konuştu.

Son olarak sözlerine şunları ekleyen Çankırı İl Müftüsü Keleş, “Bu vesileyle başkanlığımızca hazırlanan bu güzel programın hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın, gençlerimizin katılması için siz değerli velilerimizin gereken önemi vermenizi istirham ediyor, tüm Çankırılı kardeşlerimize Rabbimden sağlık ve afiyetler niyaz ediyorum” dedi.

Bu haber 991 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by