Sumitomo Rubber Ako
11° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Yazarlık okulu başladı

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD)’nin online yazarlık okulu çalışma grubu tanışma toplantısı ile başladı. ÇAYASAD strateji ve  koordinasyon birimi ile gençlik ve eğitim birimince ortak düzenlenen Yazarlık Okulu çalışmaları Başkan yardımcısı Yüksel Arslan, yönetim kurulu üyesi Mehmet Akif Demirelli ve rehber öğretmen Zeynep Kırıkpınar organizasyonu ile gerçekleşecek. Online olarak yaklaşık altı ay sürecek olan […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 7 Haziran 2021 17:22 A A

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD)’nin online yazarlık okulu çalışma grubu tanışma toplantısı ile başladı. ÇAYASAD strateji ve  koordinasyon birimi ile gençlik ve eğitim birimince ortak düzenlenen Yazarlık Okulu çalışmaları Başkan yardımcısı Yüksel Arslan, yönetim kurulu üyesi Mehmet Akif Demirelli ve rehber öğretmen Zeynep Kırıkpınar organizasyonu ile gerçekleşecek.

Online olarak yaklaşık altı ay sürecek olan yazarlık okulu 15-20 yaş arasındaki ortaöğretim kurumu öğrencileri ile üniversite bir ve ikinci sınıf öğrencileri ve bu yaş grubu içerisinde yazmaya ilgi duyan gençleri kapsamakta. Ortaöğretim kurumunda bulunan yazmaya yetenekli genç öğrencilerin başvuruları İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile harici başvurular ise online olarak gerçekleştirildi. Adaylar yazarlık okuluna başvuru yapan öğrenciler yazmış oldukları-yazdıkları iki eser ile ön elemeye katıldılar.  Otuz kişilik çalışma gurubundan oluşan jürinin değerlendirdiği eserler sonrasında yazarlık okulu tanışma toplantısı ile başladı.

Her ay on günlük aralıklarla bir edebî tür ile ilgili atölye çalışması yapılacak. Atölyeler öykü, şiir, deneme, masal, gezi ve  biyografi türlerinde olacak. Atölye çalışmaları ulusal çapta tanınan yazar şair ve akademisyenlerce gerçekleştirilecek. Ayrıca aralıklı periyotlarda yazarlık okulu öğrencileri edebiyat dergisi yayın editörlerinin yanı sıra şair ve yazarlar ile de tanışacaklar. ÇAYASAD Başkanı Murat Yıldırım “Yazarlık okulumuzun çalışma grubunda yer alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çalışmanın edebiyat sever gençlerimize büyük katkısı olacağına inanıyorum. Bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde katkısı olan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Müdür Muammer Öztürk, çalışmayı yürütecek olan Yüksel Arslan, Mehmet Akif Demirelli ve Zeynep Kırkpınar’a ve atölye çalışmalarını gerçekleştirecek olan çok değerli akademisyen, şair ve yazarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 150 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by