Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Yeni acı tablolarla karşılaşmamak için en büyük silah”

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 4. doz aşısını Çankırı Devlet Hastanesi’nde yaptırdı. Aşıdan sonra basın mensuplarına görüşlerini bildiren ayaz şu şeklide konuştu: “Yaklaşık 3 aydır düzenli düşüş trendi var.  Şu anda vatandaşlarımızdan isteğimiz eksik aşılarını tamamlamaları. Bu süreci geride bıraktığımızı düşünüyoruz. Aşısız olan vatandaşlarımızı çıkmasını hastanemize yatış yapmasını vefat ettiklerini görmekten çok yorulduğumuzu arkadaşlarımızla beraber her […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 19 Ocak 2022 18:32 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 4. doz aşısını Çankırı Devlet Hastanesi’nde yaptırdı. Aşıdan sonra basın mensuplarına görüşlerini bildiren ayaz şu şeklide konuştu:

“Yaklaşık 3 aydır düzenli düşüş trendi var.  Şu anda vatandaşlarımızdan isteğimiz eksik aşılarını tamamlamaları. Bu süreci geride bıraktığımızı düşünüyoruz. Aşısız olan vatandaşlarımızı çıkmasını hastanemize yatış yapmasını vefat ettiklerini görmekten çok yorulduğumuzu arkadaşlarımızla beraber her salgın koordinasyon toplantısından sonra beraber bu vakaları gördükçe büyük üzüntü duydugumuzu ifade etmek istiyorum. Biraz önce ben 4. doz aşımı oldum. Hastalığı geçirmemin üstünden 3 ay geçti. Onun için yine Sağlık Bakanlığımızın hazırladığı rehberde olsa tavsiyelerde olsa 4. aşımızı yaptırdık. Tekrar tüm vatandaşlarımıza artık risk grubunda olan olmayan herkesten gerçekten bu aşılarını en kısa sürede istiyoruz. İnşallah bu yeni yaşamaya başladığımız son dalga olmasını temenniğimiz hastanede yatan sayılarımızda şu an ciddi bir artış yok. Vaka artışı bize yansımadı. İnşallah da yansımaz. Ama tekrar söylüyorum. Yeni acı tablolarla karşılaşmamak için en büyük silah, aşı onun için tüm vatandaşlarımız ivedi olarak hastanemize bekliyoruz. Bir kere daha söylüyorum. Biz maalesef geçen haftaki toplantıda günlük yapabileceğimiz aşı kapasitesini yapınca seviniyoruz. Yani çok ciddi bir müracat yok ancak bu 4 doz aşılara vatandaşlarımızında ilgisi var. O bizi sevindiriyor dediğim gibi elimizdeki en büyük silah aşı.Çankırı’da yapmış olduğumuz yaklaşık 32 bin aşı sonucunda gördüğümüz yan etki anofotkik şok yok güvenilirliği konusunda tereddüt yok. Risk karşılaştırması mukayese edilemez. Onun için Türk vatandaşı en kısa sürede isteğimiz aşılarını olmaları. Hepinize teşekkür ederim.”

Bu haber 882 kez okundu.
Bölgesel - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by