Sumitomo Rubber Ako
23° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Yeniden Refah Partisi’nden CHP’li Aylin Nazlıaka’ya suç duyurusu

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, CHP’li Aylin Nazlıaka hakkında basın açıklaması yaparak suç duyurusunda bulundu. CHP’li Nazlıaka’nın, “İstanbul Sözleşmesine karşı çıkanlar tacizci ve tecavüzcülerdir.” sözleri üzerine; “Aylin Nazlıaka’nın terbiye ve edep sınırlarını hiçe sayan küstah açıklaması sebebiyle Çankırı Adliyesi önünde bugün saat 15.00’da basın açıklaması ve suç duyurusunda […]
Çankırı Gündemi - 14 Ağustos 2020 09:46 A A

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, CHP’li Aylin Nazlıaka hakkında basın açıklaması yaparak suç duyurusunda bulundu.

CHPli Nazlıaka’nın, “İstanbul Sözleşmesine karşı çıkanlar tacizci ve tecavüzcülerdir.” sözleri üzerine; “Aylin Nazlıaka’nın terbiye ve edep sınırlarını hiçe sayan küstah açıklaması sebebiyle Çankırı Adliyesi önünde bugün saat 15.00’da basın açıklaması ve suç duyurusunda bulunacağız. Kamuoyuna duyurulur.” diyen Müjdeci, önce basın açıklaması yaptı, sonra da Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Nazlıaka hakkında suç duyurusunda bulundu.

Basın açıklamasından satır başları ise şöyle:

– Ak Parti hükümetine seslenen Müjdeci, “İmzalanan bu ihanet belgesinden bir an önce dönün!” mesajını verdi.

– “İstanbul Sözleşmesi korur” diyenlere seslenerek; sözleşmenin imzalandığı 2011 yılından bu yana kadın cinayetlerinin misliyle arttığını ve şiddetin yüzde 400 arttığını, azalmadığını grafiklerle anlattı.

– Müjdeci ayrıca, “CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın çirkin ifadelerle savunduğu bu sözleşmeyi imzalayanların; neye sebep olduklarını, kimlerle aynı çizgide durduklarını, kimlerle kol kola olduklarını, kimlerle aynı zihniyete sahip olduklarını görmelerini umuyoruz. Bilinçli olarak yapıldığını düşündüğümüz bu hatadan, ‘İstanbul Sözleşmesi’nden bir an önce dönülmelidir!” dedi.

Pandemi süreci nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen basın açıklamasına vatandaşlardan büyük destek geldi.

Müjdeci, basın açıklamasının ardından Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Nazlıaka hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 700 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by