Sumitomo Rubber Ako
30° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yıldıztepe’de kaçak tur denetimleri artıyor

Yıldıztepe’de kaçak tur denetimleri artıyor Çankırı’da Yeni Gün Kış Turizminin en önemli yerlerinin başında gelen Ilgaz Yıldıztepe Turizm  Merkezine  Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgesi almadan katılımcıların sağlığını ve güvenliğini düşünmeden kaçak yollarla tur getirmeye çalışan firmalara yönelik Aralık ayında başlatılan denetim uygulamaları hız kesmeden devam ediyor. Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün büyük destekleri […]
Bölgesel - 21 Ocak 2020 09:26 A A

Yıldıztepe’de kaçak tur denetimleri artıyor

Çankırı’da Yeni Gün

Kış Turizminin en önemli yerlerinin başında gelen Ilgaz Yıldıztepe Turizm  Merkezine  Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgesi almadan katılımcıların sağlığını ve güvenliğini düşünmeden kaçak yollarla tur getirmeye çalışan firmalara yönelik Aralık ayında başlatılan denetim uygulamaları hız kesmeden devam ediyor.

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün büyük destekleri ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanları hemen hemen her hafta Ankara Çıkışı Çankırı Yolu üzerinde ya da Yıldıztepe Turizm Merkezinde denetimler gerçekleştirerek Kaçak Tur yapan firmaları durdurmakta ve haklarında büyük miktarlarda cezai işlem uygulayarak vatandaşların mağdur olmalarını engellemeye çalışmaktadır.

Bu hafta sonu; Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanları ve Çankırı İl  Kültür ve Turizm Müdürlüğü Personeli ile  Yıldıztepe Turizm  Merkezinde yapılan uygulamalar daha sonra Ilgaz Dağı Milli Parkında da devam etti ve 10’un üzerinde firmanın kaçak tur yaptığı tespit edilerek haklarında yasal işlemler başlatıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanı Muhammed İsa Balcı ‘’Turizm amacıyla turlara katılıp buralara gelen vatandaşlarımıza uyarılarda bulunarak, turizm “hizmet satın almaktır” Vatandaşlarımız hizmeti ve satın aldığı firmayı araştırarak TÜRSAB’a üye olup olmadığını bilmeli ve bu güvence ile gezilerine katılmalıdır. Katılacakları turlar için Türkiye Seyahat Acentaları Birliğininden firmaları teyit ettirebilir ve gönül rahatlığı ile gezilere katılabilirler” dedi.

Şüphelendikleri bir durum gördükleri zaman ise bölgemize şikayet ederek müdahale etmemiz için kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Balcı “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak Türkiye genelinde büyük bir denetim departmanı kurulduğunu ve bu tarz kaçak faaliyetleri durdurana kadar denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne destekleri için teşekkür ederek açıklamalarına devam eden Balcı  “Vatandaşlarımızın bir kayak merkezi için bulabileceği bütün güzelliklerin Yıldıztepe’de olduğunu vurguladı.

Bu haber 12603 kez okundu.
Bölgesel - 09:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by