Sumitomo Rubber Ako
-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Yıldıztepe’de kar 35 cm oldu

▌Ülkemizde kış turizminin önemli merkezlerinden olan Çankırı ve Kastamonu’nun sınırında bulunan Ilgaz Dağı’nda kar kalınlığı 35 cm’ye ulaştı. Çankırı’da Yeni Gün Geçtiğimiz Pazartesi günü sabah saatlerinde Çankırı’nın Merkez ilçesini etkisine alan kar yağışı Ilgaz’da da kendini hissettirdi. Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde kar kalınlığı 35 cm ulaştı. Pistlerin açık ve hafta sonuna nazaran %30’luk bir doluluk […]
Bölgesel - 19 Şubat 2021 09:50 A A

Ülkemizde kış turizminin önemli merkezlerinden olan Çankırı ve Kastamonu’nun sınırında bulunan Ilgaz Dağı’nda kar kalınlığı 35 cm’ye ulaştı.

Çankırı’da Yeni Gün

Geçtiğimiz Pazartesi günü sabah saatlerinde Çankırı’nın Merkez ilçesini etkisine alan kar yağışı Ilgaz’da da kendini hissettirdi.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde kar kalınlığı 35 cm ulaştı. Pistlerin açık ve hafta sonuna nazaran %30’luk bir doluluk oranı ile Yıldıztepe Kayak Merkezi kayak severlerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Kış turizminde yerini ve önemini koruyan Ilgaz Dağı’nda kar kalınlığı kış sporları için oldukça elverişli hale geldi. Pistlerin açıldığı ve kış sporlarının başladığı Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde vatandaşlar karın keyfini çıkarıyor.

Batı Karadeniz Bölgesinin en yüksek dağı olan Ilgaz Dağı, kayak severlerin tercih edileni olmaya devam ediyor. Başkent Ankara’ya 200, İstanbul’a ise 450 kilometre uzaklıkta bulunan Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi geçtiğimiz Pazartesi günü tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışından nasibini aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonucunda beklenen kar yağışı sonrasında kar kalınlığı 35 cm ulaştı. Çankırı’nın Ilgaz İlçesi’nde bulunan kayak merkezine İstanbul, Ankara, Samsun gibi büyükşehirlerden gelen günübirlik tatilciler karın keyfini çıkarıyor.

Ülkemizde kış turizminin önemli merkezlerinden olan Çankırı ve Kastamonu’nun sınırında bulunan Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 35 cm’ye ulaştı.

Yıldıztepe Kayak Merkezi İşletme Müdürü İlhan Dikmen ile yaptığımız röportajda, Hafta sonuna nazaran tesislerde %30’luk doluluk olduğunu belirten Dikmen, “Kayak merkezinde şu anda 35 cm kar var. Son yağan karın etkisi pistlerde oldukça kendini gösterdi. Doluluk oranı %30 seviyesinde. Pandemi kurallarınıda göz önünde bulundurularak tedbirlerimizi aldık. Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Hafta sonu ise hafta içine göre daha yoğun geçiyor. Hafta sonu telesiyeje ve kayağa daha rağbet oluyor. Mevcut olan pistlerimizin tamamı açık ve kullanılıyor” dedi.

Haber: Burak Kaya

Bu haber 1372 kez okundu.
Bölgesel - 09:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by