Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Yüksel Teke: ‘HDP hariç her siyasi partiye kapımız açık’

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kadın kolları başkanlığının kurulması nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen dernek başkanı Yüksel Teke, “Biz siyaset üstü bir kurumuz. HDP hariç her siyasi partiye kapımız açık” dedi. Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kadın kolları başkanlığının kurulması nedeniyle dernek binasında bir basın […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 8 Haziran 2022 16:17 A A

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kadın kolları başkanlığının kurulması nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen dernek başkanı Yüksel Teke, “Biz siyaset üstü bir kurumuz. HDP hariç her siyasi partiye kapımız açık” dedi.

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kadın kolları başkanlığının kurulması nedeniyle dernek binasında bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen basın toplantısı sonrasında Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçtiğimiz Cuma günü şehitler için okuttuğu mevlit konusundaki bir soruya ise Teke;  “Perşembeyi Cumaya bağlayan gece çok geç bir saatte ben arandım. Bana kendisinin CHP İl Başkanı olduğun söyledi ve ‘Cuma günü şehitlerimiz için mevlit okutacağız, katılabilir misiniz’ dedi. Bende şuanda Eldivandayım ve katılamayacağım, ama Çankırı’da müsait olan arkadaş olursa ben kendileri ile görüşüp katılmalarını sağlarım dedim” dedi

“Şimdi biz hep şunu diyoruz. Biz siyaset üstü bir kurumuz” diyen Teke, “Yani HDP hariç hangi siyasi partiden olursa olsun biz şehit ve gazilerimizle ilgili yapılan faaliyetlerde doğruyu alkışlıyor yanlışı eleştiriyoruz. Hatırlayın yine Cumhuriyet Halk Partisi kalabalık bir grupla derneğimizi ziyaret etmişti.

Biz siyaset üstü bir kurumuz. Her siyasi partiye kapımız açık. HDP haricinde. Mevlit olayında da yine aynı şeyi söylüyorum. Herkes safını belli edecek. Yani sen hem PKK ile beraber olacaksın, hem PKK’ya çanaklık tutacaksın, o uğurda mücadele eden birilerini savunmaya kalkacaksın ondan sonra da şehitlerimize gazilerimize mevlit okutacaksın. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler ya. Yani orda bizde rahatsızız, bizde mustaribiz.  Ama en azından Allah rızası için şehit ve gaziler için mevlit okunması gerektiğini bunu düşünebiliyorlarsa ben bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum.  Ama diğer yaptıklarında her zaman biz karşılarındayız ve yanlış olduğunu haykırıyoruz, ki yanlış içerisindeler. İnşallah en kısa zamanda da bu yanlışlardan dönerler” dedi.

Bu haber 573 kez okundu.
Bölgesel - 16:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by