Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Yunus AVM’de Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi açıldı

Çankırı’da Yeni Gün 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanlığı ve TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı tarafından Vatana Can Veren Fidanlar’ Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi dün Yunus AVM’de açıldı. Vali Abdullah Ayaz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, STK ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı program Kur’an tilaveti ile başladı. Günün anlam ve […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 24 Kasım 2022 18:19 A A

Çankırı’da Yeni Gün

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanlığı ve TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı tarafından Vatana Can Veren Fidanlar’ Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi dün Yunus AVM’de açıldı.

Vali Abdullah Ayaz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, STK ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı program Kur’an tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemi nedeniyle bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Çankırı İl Başkanı Yüksel Yandım,   “Öğretmen öğrencinin gülüşüne düşen ilk cemredir.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Yandım, “Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur” diyen Yandım, “ Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa… Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş doğaya! Öğretmen de öyle can verir bir topluma” dedi.

Yandım konuşması, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutlarken, başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle  anıyorum, ruhları şad mekanları cennet olsun” şeklinde tamamladı.

Yapılan konuşmanın ardından  ‘Vatana can veren fidanlar’ Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi gezildi.

Muhabir: Şeyma Nur Duran

Bu haber 227 kez okundu.
Bölgesel - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by