Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Yunus Diye” Çerkeş’te

Çerkeş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Yunus Diye” adlı tiyatro gösterimi Çerkeş Belediyesi önünde sergilendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından Yürüyen Tiyatro Etkinlik Programı çerçevesinde “Yunus Diye” adlı çocuk tiyatrosu Çerkeşli çocuklarla buluştu. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı; “Sevgili Çerkeşli hemşehrilerim hepinizi saygı ve […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 1 Eylül 2021 18:20 A A

Çerkeş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Yunus Diye” adlı tiyatro gösterimi Çerkeş Belediyesi önünde sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından Yürüyen Tiyatro Etkinlik Programı çerçevesinde “Yunus Diye” adlı çocuk tiyatrosu Çerkeşli çocuklarla buluştu.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı; “Sevgili Çerkeşli hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Bu özel ve anlamlı bir günde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından senaristliğini Erdal Ozan Metin’in ve Yönetmenliğini Caner Kadir Gezener’in yaptığı “Yunus Diye” adlı bu güzel çocuk tiyatrosunun hazırlanmasında ve sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Oyunumuzu geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu olan Çerkeşli çocuklarımız ile birlikte izledik ve güzel mesajlar aldık.” dedi.

Çerkeş Belediyesi önünü dolduran  çocukların zaman zaman  kahkahaların yükseldiği, oyun sırasında ailelerinde çocuklarıyla pandemi sonrası normalleşmenin keyfini çıkardıkları gözlendi.

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ, ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR

Kültüre ve sanata önem veren ailelere teşekkür eden Hasan Sopacı Kültür Merkezi açılışından da bahsetti.

Sopacı, “Katılımlarından dolayı çocuklarımıza ve ailelerine yürekten teşekkür ediyorum. İlçemize de böyle güzellikler yakışır. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlar için ne yapsak az diye düşünüyorum. Onlara sahip çıkar iyi bir gelecek hazırlarsak onlar bizim umudumuz olurlar. Çerkeş’e yakışır görkemli bir Kültür Merkezi inşa ediyoruz. Halkımızın birçok eksikliğini ortadan kaldıracak olan bu Kültür Merkezi’nin yapımında sona yaklaştık. İçerisinde Toplantı ve Konferans Salonu, 3 adet 1’i açık düğün salonu, çocuk oyun alanları, mescid, kütüphane, kafeterya ve yaklaşık 100 araçlık otopark kapasitesi olan bir Kültür Merkezi’ni Çerkeşli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. İleriki günlerde etkinliklerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Bu haber 1900 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by