Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

‘Yunus Diye’ Çocuk Oyunu Çankırı’da sahnelendi

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yunus Diye’ adlı yürüyen sahne çocuk oyunu. Çankırı Atatürk Anıtı yanındaki otoparkta izleyici ile buluştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları ile Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organize ettiği, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği ‘Yunus Diye’ adlı yürüyen sahne çocuk oyunu Çankırı Atatürk Anıtı yanındaki otoparkta izleyicilerle buluştu. Çankırılı çocuklar […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 1 Eylül 2021 18:31 A A

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yunus Diye’ adlı yürüyen sahne çocuk oyunu. Çankırı Atatürk Anıtı yanındaki otoparkta izleyici ile buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları ile Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organize ettiği, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği ‘Yunus Diye’ adlı yürüyen sahne çocuk oyunu Çankırı Atatürk Anıtı yanındaki otoparkta izleyicilerle buluştu.

Çankırılı çocuklar tarafından büyük ilgi gösterilen tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Oyun sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığına, Devlet Tiyatroları ve Ankara Devlet Tiyatrosu ekibine teşekkür eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı yaptığı açıklamada, “Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Oyunumuzun yönetmenine, oyuncu arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Ovacıklı, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları adına, Cansu Arslan’a çiçek takdim etti ve Caner Kadir Gezener’in yönetmenliğini üstlendiği oyunda, Onur Kocabaş, Cansu Arslan, Selim Öztürk, Bengü Atark, Ümit Atalay, M. Burçak Kaya, Özkan Gültekin, Yasemin Bilgin, Ece Burçin Nurlu rol aldı.

Bu haber 1841 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by