Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Yunus Diye” Tiyatro oyunu Çankırılı çocuklarla buluşacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları’nın organize ettiği, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği “Yunus Diye” adlı çocuk oyunu 31Ağustos 2021 Salı günü Çankırı Anıt Alanı Yanı Otopark’ta açık havada izleyici ile buluşacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları’nın organize ettiği, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği “Yunus Diye” adlı çocuk oyunu 31Ağustos’ta Çankırı Anıt Alanı yanı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 25 Ağustos 2021 14:06 A A

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları’nın organize ettiği, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği “Yunus Diye” adlı çocuk oyunu 31Ağustos 2021 Salı günü Çankırı Anıt Alanı Yanı Otopark’ta açık havada izleyici ile buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları’nın organize ettiği, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği “Yunus Diye” adlı çocuk oyunu 31Ağustos’ta Çankırı Anıt Alanı yanı Otopark’ta oynanacak. Ücretsiz olarak seyirci ile buluşacak oyun, Saat 19.00’da başlayacak olup oyun 7 yaş ve üzeri çocuklara hitap ediyor.

İnsanın yeteneği sevgi, gücü merhametin anlatılacağı oyunda, Anadolu insanın öyküsünü doğuran eşsiz bir coğrafya olduğu ifade edilecek. Yunus Emre, bu coğrafyanın sözünü kalpten söylemiş; savaşı barışa, düşmanı dosta, nefreti sevgiye dönüştürmüş. Bazen sözü söylemiş bazen Yunus diye görünmüş. Doğumundan sekiz yüz sene sonra bile insanın kalbine girmiş, sözüne sinmiş, sevmeyi ve merhameti öğretmiş; tıpkı çocukların yetişkinlere öğrettiği iyilik gibi, konusu oyunda işlenecek.

Bu haber 1379 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by