Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Yüzyıldan Sonsuzluğu Aydınlatan Güneş”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından “YÜZYILDAN SONSUZLUĞU AYDINLATAN GÜNEŞ” adlı şiir dinletisi düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Ahmet Dönmez, veliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çankırı […]
Kültür-Sanat - 29 Kasım 2019 18:16 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından “YÜZYILDAN SONSUZLUĞU AYDINLATAN GÜNEŞ” adlı şiir dinletisi düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Ahmet Dönmez, veliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdullah Cengiz açılış ve selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında Cengiz, “15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi olarak hedefimiz, sadece akademik anlamda üniversiteye öğrenci yetiştirmek değildir. Evet en önemli ve değerli amacımız ve misyonumuz budur ancak bunun yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da bir numara olmak ve adımızdan yerelde ve ülkemiz çapında söz ettirebilmektir.

Bu kapsamda öğretmen arkadaşlarım gerçekten özverili bir şekilde okul içi ve dışı programlara önem vermektedirler. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin üniversite motivasyonlarını artırabilmek için, Trabzon Avrasya Üniversitelerine gezi düzenledik. TOBB Teknoloji Üniversitesinden ağırladığımız: Prof. Dr. Mehmet Akşit hoca ile de “Yapay Zeka Mühendisliği”ni konuştuk. Okul sporlarında da birçok spor branşında iddiamız olup, öğretmenlerimiz çalışmalara devam etmektedirler.

Bu kapsamda düzenlediğimiz Atatürk’ün Samsuna Çıkışı ve 100.Yıldönümü temalı şiir dinletimize bir kez daha hoş geldiniz der, iyi dinletiler dilerim.”dedi.

Ardından, Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “YÜZYILDAN SONSUZLUĞU AYDINLATAN GÜNEŞ” adlı şiir dinletisi yapıldı.

Bu haber 5354 kez okundu.
Kültür-Sanat - 18:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by